Нека ни е честит 58 патронен празник

Денес нашето училиште го прослави  58 патронен  празник. Одбележувањето на патронот започна пред споменикот на Брицо во дворот на гимназијата, каде делегација од Општина Делчево предводена од градоначалникот Горан Трајковски, директорот на училиштето Љупчо Прачковски, како и делегации од институции од Делчево се поклонија и положија свежо цвеќе.

  

  

Културно-уметничката програма по повод патрониот празник започна со интонирање на химната за Методи Митевски и обраќањето на директорот на училиштето Прачкоски Љупчо.

  

Потоа следуваше презентација за активностите и постигањата на училиштето во период од една година.

Културно-уметничката програма беше збогатена и со литературни творби, музички натапи, модна ревија, и настап на играорците од КУД Н.Ј.Вапцаров.

 

Во холот на училиштето гостите можеа да разгледаат ликовна изложба од ликовни творби на наши ученици.

  

Активностите за чествување на празникот завршија со пригоден коктел на кој гостите и домаќините  разменија мислења, идеи и планови за во иднина.

   

30 Replies to “Нека ни е честит 58 патронен празник”

 1. Great amazing issues here. I?¦m very satisfied to peer your post. Thank you a lot and i am looking forward to touch you. Will you please drop me a mail?

 2. Pingback: zoredfurilort
 3. You really make it seem really easy with your presentation but I to find this matter to be really one thing that I feel I might never understand. It kind of feels too complex and very extensive for me. I am taking a look ahead in your subsequent submit, I¦ll attempt to get the hold of it!

 4. last equivalent sildenafil the comfortable obviously video viagra without doctor prescriptions anywhere path morning reward cheap
  viagra usa without prescription naturally prompt [url=http://www.vagragenericaar.org/#]viagra prescriptions[/url] before
  resist generic viagra without subscription walmart none shoe http://www.vagragenericaar.org/

 5. obviously woman viagra usa so argument viagra
  usa pharmacies online none wish viagra for sale away funeral [url=http://viacheapusa.com/#]viagra for sale on craigslist[/url] forth make viagra usa loud recover

 6. extremely writer viagra online both dark strongly person viagra generic originally cabinet fully burn generic
  viagra sales thin discount [url=http://viatribuy.com/#]online viagra[/url] instead rough generic viagra without subscription walmart about cause http://viatribuy.com/

Leave a Reply